ul. LEWANDÓW 33a, Warszawa | Telefon: 784 521 895 | kontakt@przystanekalpaka.pl

Alpakoterapia to dziedzina animaloterapii – metoda terapeutyczna opierająca się na dobroczynnym, leczniczym wpływie zwierząt na zdrowie i samopoczucie człowieka. Alpakoterapia kierowana jest do dzieci i dorosłych mierzących się z najróżniejszymi dysfunkcjami, zaburzeniami i chorobami takimi jak m.in. Zaburzenia ze Spektrum Autyzmu, Zespół Down’a czy Mózgowe Porażenie Dziecięce. Alpaki pozwalają również wyciszyć się dzieciom nadpobudliwym i nerwowym, a osobom nieśmiałym i
wycofanym pomagają nabrać pewności siebie i otworzyć się na świat. Podstawą naszych zajęć jest praca terapeutyczna z naszymi podopiecznymi, dostosowana do ich potrzeb i możliwości. Z uczestnikami naszych zajęć ćwiczymy małą i dużą motorykę, wprowadzamy elementy Integracji
Sensorycznej, rozwijamy w nich zdolności plastyczne, uczymy empatii i szacunku do żywych istot, ale przede wszystkim świetnie się BAWIMY!

Alpaki to z natury łagodne i delikatne stworzenia, dlatego świetnie nadają się do pracy nawet z najmłodszymi dziećmi. Nasze zwierzęta są specjalnie wyszkolone do pracy w terapii. Zajęcia zawsze zaczynamy od przedstawienia dzieciom i opiekunam zasad obcowania z naszymi zwierzętami. Zwierzęta są pod stałą opieką weterynarza, są regularnie badane, szczepione i odrobaczane. Posiadamy uprawnienia i niezbędne wykształcenie do pracy w alpakoterapii, które możemy przedstawić na Państwa życzenie.

Zajęcia alpakoterapii prowadzimy indywidualnie jak i dla grup. Dojeżdżamy również z naszymi zwierzętami do Państwa placówek. ZAPRASZAMY!